Dalnet hakkında kısa bir araştırma yaptım. Malum 1994 yıllarında undernet, DALnet, zurnanet ve mynet açıldığı zamanlarda ben henüz yedi yaşında birinci sınıf öğrencisiydim. Ama elbette irc sohbet hayatı Türkiyede zurnanet, mynet, undernet ile başlamadı. Şöyle bir bakıyorumda ses getiren sohbet sunucuları domain isimlerinde hic sohbet kelimesi içermiyor. Bazen diyorum acaba hatamı ediyoruz domain ismi seçerken?

Zurnanet serverınde ben ortalama 2014 yıllarında başladım irc sohbet etmeye. İlk kurucusu dalnette zurna kanalında sop olan imparator ahmetmiş. O zamanlar DALnet zurna kanalını kapatmış ahmette zurnayı kurmuş. Tabi benim o alanda bulunmam hemen olmadi. Tam hatirlamiom ama trsohbet ile birdi galiba o dönem. Ve o dönemde ayrıldıklarında Deli yani Zeki zurnanet sahibiydi. Birde Çağatay unutmamak lazım tabiki.

DALnet

Dalnet

Dalnet

1994 yilinin temmuz ayinda laglardan, netsplitlerden ve efnet üzerindeki çalışmalar göz önüne alınarak hepsinden farklı, yedek bir irc ağı olarak kurulmuş. Peki dal net zurna kanalına olan bir aşk mıdır? Yoksa #zurna kanalının popülerliğini arttırtmak için mi kuruldu? Aslında soru sormaya kalkarsak sorular bitmez. Zurnanet dedik dal.net dedik geçmişi yad ettik… Şimdi gelelim gelecek zamana.

Z au misali akıp giderken dal net zurnanet yada cikolatanet geride bırakmışken. Yep yeni adresimiz hemde teknolojinin en güzel ve en kaliteli haliyle sizler için kuruldu. Burasi neresimi burası sohbetintadi eski dostlukların geleceğe taşınmış hali. Rüya gördüğünüzü sanmayın bizimle sohbet ile hayat bulabilirsiniz… Keşke rüyalar gerçek olsa ve mutlulugunuz bizimle sohbet ile hayata kavuşsa. Zamanında sabahlara kadar geyik cevirmek icin kullanilan, cayır cayır kalabalik olan serverler, eminonu gibiydiler… Şimdi ise birçok sohbet sitesi içine bölünmüş durumda.

E gibi sayılı değil binlerce server var. Onlardan biride biz sohbetin tadı… Undernet, zurna net, mynet derken kendimizi atlamayalım değil mi? Trsohbet şeklinin en kaliteli ve en güzel hali. Kendini beğenmiş insanlardan uzak. Gayet kaliteli ve seviyeli, biraz kıskançlıklarım fazlasıyla yüz tutsada idare edin artık. Seven kıskanır… O halde ne diyoruz? Sohbetin tadı birlikte çıkar, haydi dostlar sohbete.

DALnet

DALnet


1 yorum

AnormaL · 20 Mayıs 2020 23:24 tarihinde

Emeqine Yüreqine SaqLik KoLay qeLsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir